Innowacje Nutreco: uwarunkowane potrzebami rynku i oparte na badaniach naukowych

Selko Intellibond

Innowacyjne mikroelementy

Selko AO-mix

Mieszanina naturalnych przeciwutleniaczy

Przeciwutleniacze są niezmiernie ważne dla ogólnego rozwoju zwierząt gospodarskich. Mieszanki Selko AO-mix są naturalnymi, specjalnie skomponowanymi połączeniami przeciwutleniaczy. Zapewniają one ochronę, której potrzebują przeżuwacze i zwierzęta monogastryczne do osiągnięcia optymalnej płodności, skuteczności systemu odpornościowego i żywotności potomstwa.

 

Intellibond C® i Intellibond Z® to źródło wysoce przyswajalnych mikroelementów dedykowanych do wykorzystania w żywieniu zwierząt. Produkty te powstają przy wykorzystaniu najnowszej dostępnej technologii produkcji mikroelementów. Ich unikalna struktura kryształu i niska rozpuszczalność skutkuje wysoką stabilnością w paszy i korzyściami w postaci wsparcia wydajności produkcji zwierzęcej. 

IntelliBond Z® wykorzystując nową technologię OpiSize ™, dostarczają do paszy cząsteczki o wielkości 175 mikronów. Proces w którym powstają cząsteczki OptiSize ™, eliminuje zapylenie i zbrylanie obserwowane w przypadku mikroelementów nieorganicznych. Poprawia ona również homogenność w mieszankach mineralnych i paszach.

Zdrowie i dobrostan

Farm-O-San Reviva - zastrzyk energii po ocieleniu

W organizmie  krowy następuje wiele zmian na kilka dni przed ocieleniem. W wyniku zmian hormonalnych organizm krowy jest przygotowany do porodu i do rozpoczęcia laktacji.

Po ocieleniu, krowa musi zmobilizować bardzo dużo wapnia. Jeżeli ten proces nie przebiega prawidłowo, krowa zapada na porażenie poporodowe. Ponadto, przed i po ocieleniu krowa nie pobiera zbyt wiele pokarmu oraz traci wiele płynów i elektrolitów. Wymaga to uzupełnienia, (w przeciwnym razie krowa staje się osłabiona i apatyczna. Poprzez podanie krowie zaraz po porodzie preparatu Farm-O-San Reviva, krowa szybko się ożywia; stwarza się jej właściwe warunki do wejścia w laktację.

Life Start

Life Start sets Life performance

Wspieramy hodowców w inwestowaniu w przyszłe wyniki produkcyjne poprzez optymalizację żywienia cieląt we wczesnym okresie ich życia - ma to istotny wpływ na przyszłe efekty produkcyjne. Nutreco komunikuje to poprzez koncepcję "Life Start sets Life Performance". Żywienie cieląt znacznie wyższą ilością  preparatu mlekozastępczego, w porównaniu z konwencjonalnym żywieniem, daje efekty w postaci zdrowszych zwierząt i szybszego ich wzrostu.